Niderlandzkie łąki

Do Niderlandów zalicza się kraje dzisiejszego Beneluxu, czyli Holandię (z którą często utożsamiana jest ta nazwa), Belgię i Luksemburg.

Wszystkie te kraje, choć niewielkie powierzchniowo są łakomym kąskiem dla turystów, którym:

Holandia kojarzy się przede wszystkim z serami, tulipanami i wiatrakami. Warto sobie uświadomić, że kraj ten to także wiele ciekawych miast i miasteczek, piękna architektura, charakterystyczne zaimki i pałace, parki rozrywki, ogrody zoologiczne, czy trasy turystyczne.

Belgia przeciętnemu człowiekowi kojarzy się z Unią Europejską i wyśmienitą czekoladą. Ale to również zabytkowe miasta, piękne regionalne tkactwo i misternie plecione koronki stały się tradycją narodową. Ardeny są rajem dla miłośników narciarstwa, pieszych, górskich wędrówek, czy spływów kajakowych rwącymi potokami.

Luksemburg to bardzo małe państwo i praktycznie wszędzie jest tu blisko. Stąd kraj ten to wymarzone miejsce na wycieczki piesze i rowerowe. Majestatyczne zamki nad rzeką Sauer. Ruch turystyczny koncentruje się przede wszystkim w mieście Luksemburgu oraz na północy kraju na górskich terenach Ardenów.

Na wycieczkę po Niderlandach  zabiorą nas autorzy poniższych powieści:

GERBRAND BAKKER

Na górze cisza - Gerbrand Bakker
„NA GÓRZE CISZA”

 

 

 

 

JESSIE BURTON

Okładka książki Miniaturzystka
„MINIATURZYSTKA”

 

 

 

 

DOMINIKA VAN EIJKELENBORG

TKANKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

%d blogerów lubi to: