Malezyjska przygoda

To azjatyckie państwo obejmuje dwa terytoria oddzielone Morzem Południowochińskim – południową część Półwyspu Malajskiego oraz północną część wyspy Borneo. W przeważającej większości jest krajem muzułmańskim, ale w Malezji spotkamy także wyznawców hinduizmu,  buddyzmu i religii chrześcijańskich, jako, że obok rdzennych Malajów żyją tu Chińczycy, Hindusi i kilka innych grup etnicznych. Dzięki temu turysta ma możliwość zachwycić się prawdziwą mozaiką kultur na niewielkim terenie. Malezja oferuje również dużą różnorodność pod względem krajobrazowym. Nadmorskie równiny przechodzą w gęsto zalesione zbocza gór, a równikowa dżungla ustępuje miejsca kosmopolitycznym metropoliom. Malezja należy do najbogatszych i najnowocześniejszych państw Azji południowo-wschodniej.

mapa Malezji

Kraj ten można odwiedzać przez cały rok, średnia temperatura w ciągu roku wynosi 26-29 st.C, przy bardzo dużej wilgotności sięgającej często 90 %. Hotele przygotowują zawsze bogatą ofertę z wieloma dodatkowymi atrakcjami, a ceny nie są wygórowane.

Warto odwiedzić Kuala Lumpur – stolicę, w której nowoczesność miesza się z tradycją, budowle urzekają postępem technicznym a ludzie przyjaznym nastawieniem i wręcz babciną gościnnością. To tutaj znajdują się najwyższe, bliźniacze wieże na świecie Petronas Towers, których architektura zapiera dech w piersiach.

Ponad 50 parków narodowych i rezerwatów odsłania przed zwiedzającymi setki nieznanych gatunków zwierząt, egzotycznych roślin i miejsc, w których chciałoby się zostać na dłużej. Warto dodać, że w kraju tym dominuje dziewicza przyroda, jeszcze nietknięta ręką człowieka.

Odwiedzenie plantacji herbaty w Cameron Highlands to IMG_5656obowiązek. Wrażenie jakie wywołuje widok wzgórz pokrytych w całości polami herbacianymi jest nie do opisania, zwłaszcza gdy wychodzi słońce.

Malezja to także jedno z najpiękniejszych na świecie miejsc do nurkowania, gdzie piękno raf koralowych trudno sobie nawet wyobrazić.

W podróż do tego  egzotycznego zakątka świata zabiorą nas autorzy następujących powieści:

TAN TWAN ENG

Ogród wieczornych mgieł - Tan Twan Eng
„OGRÓD WIECZORNYCH MGIEŁ”

 

 

 

 

szlaczek1FIONA MITCHELL

POKÓJ SŁUŻĄCEJ

 

 

 

 

%d blogerów lubi to: