Egzotyczne Indochiny

INDOCHINY to region historycznie nawiązujący do francuskiej kolonii na półwyspie Indochińskim obejmujący państwa Laos, Wietnam, Kambodżę i Tajlandię.

Dziś to przede wszystkim egzotyczny i przyjazny region dla turystów z piękną przyrodą i ciekawymi zabytkami.

W Laosie warto odwiedzić buddyjskie klasztory w Luang Prabang
nad rzeką Mekong. Wizyta w Vang Vieng pozwoli na odbycie osobliwego spływu na dętkach od traktorów po rzece Nam Song. Don Det to laotańska wyspa na Mekongu niedaleko granicy z Kambodżą, która stanowi świetne miejsce do odpoczynku. Jest tu sielsko, spokojnie i romantycznie. Można tutaj udać się do wodospadu na rzece Mekong, albo poobserwować delfiny.

Wietnam to przede wszystkim dawny Sajgon, a obecnie Ho Chi Minh – kolorowe, pełne życia miasto na południu kraju. Można tu zobaczyć architekturę kolonialną oraz Muzeum Pozostałości Wojennych. Jest to także baza wypadowa do delty Mekongu czy tuneli Cu Chi. Zatoka Lądującego Smoka, czyli Ha Long to jeden z siedmiu nowych cudów natury. Dwa tysiące skalistych wysepek o niesamowitych kształtach rozsianych jest po zatoce. Tworzą one niepowtarzalny, egzotyczny klimat.

Kambodża słynie z największej budowli sakralnej na świecie. Angkor Wat co roku przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata. Świątynia wybudowana w XII w. przez króla Surjawarmana II poświęcona jest hinduskiemu bogowi Wisznu. To symbol kraju uwieczniony nawet nw jego fladze. W stolicy Phnom Penh zachowało się piękne budownictwo kolonialne, szerokie nabrzeże, świątynie, w tym Srebrna Pagoda, muzea, a przede wszystkim elegancki, przestronny i wysmakowany pałac królewski.

Tajlandia nigdy w swojej historii nie była niczyją kolonią stąd jej unikalna kultura. W Bangkoku warto skierować się do Wielkiego Pałacu, który był siedzibą króla Tajlandii. Nie można pominąć świątyni Wat Pho ze względu na kolosalny posąg Odpoczywającego Buddy. Wat Pra That Doi Suth to buddyjska świątynia zbudowana na wzniesieniu Doi Suthep (1676 m n.p.m.) w odległości 15 km od miasta Chiang Mai. W bliskiej odległości znajduje się Elephant Nature Park – ośrodek ratowania słoni, gdzie azyl znalazły także bawoły, psy czy koty. Wat Rhong Kun (bardziej znany jako Biała Świątynia0 znajduje się niedaleko granicy z Birmą i Laosem. W Sukothai znajdowała się niegdyś stolica starożytnego królestwa. Dziś jest to park historyczny wpisany na listę UNESCO. Znajdują się tu ruiny świątyń z XIII w. Ponadto egzotyczne plaże, ciepłe morze i piękna przyroda.

Jeśli nie wybieracie się w najbliższym czasie w te rejony, to możecie podróżować na półwysep Indochiński razem z bohaterami powieści:

DINAH JEFFERIES

CÓRKA HANDLARZA JEDWABIEM

%d blogerów lubi to: